KT66 UL PP Amp

Új lap - 1

A G807PP erősítőnél alkalmazott ARC VT60 kapcsolás tökéletesen bevált, de a 807-es cső nem volt alkalmas ultralineár beállításra, pedig ezt az üzemmódot is szerettem volna kipróbálni. Így esett a választás a 807 testvérére a KT66-ra. Ezeket a csöveket quadba válogatva vettem a Stage Shop-ban 38 ezer Ft-ért.

Az alapkapcsolásból indultam ki és a CHZ féle módosított NYÁK-terv felhasználásával készítettem az első verziót. A végcsövek foglalata itt sem került rá a panelra.

Bár a visszacsatolást (a jelalakokból ítélve) nem igényelte, anélkül nagyon nagy volt a nyílthurkú erősítése. Elsőre kicsit tolakodónak találtam a hangját. Sajti felhívta rá a figyelmemet, hogy ennek lehet az az oka, hogy én az E88CC (6N23P-EV) csöveket nagyobb árammal járatom, mint az az Audio Research. Talán nem véletlenül használta ide CHZ a 6N6P csöveket. Akki javasolta, hogy az első cső helyett, használjam a kisebb erősítésű ECC82-t. Ehhez át kellett néhány helyen vágnom a panelt , és újrahuzaloznom, mert a két cső bekötése nem egyezett meg.

Aztán mikor a 807 PP közös katódellenállását lecseréltem áramgenerátorra, ez is kapott egyett. Így nyerte el végső alakját.

Az áramgenerátor itt is egy kis panelra készült, és az került a katódellenállás helyére.

A kimenőket ismét Mayky készítette, és ehhez is sikerült Vacuumschmelze vasakat kerítenem.

A mérések megint igazolták ezeknek a kimenőknek a kiváló minőségét:


                    20 Hz négyszögjel (10V/div)


                    100 Hz négyszögjel (10V/div)


                    1 kHz négyszögjel (10V/div)


                    10 kHz négyszögjel NFB nélkül (10V/div)


                    10 kHz négyszögjel NFB-vel (10V/div)


                    10 kHz négyszögjel komplex terheléssel (10V/div)


                    20 kHz négyszögjel (10V/div)

A tápegység hasonló lett mint a korábbi PP erősítőnél használt.

Ennek a dobozolása is hasonlóan készült mint a G807 PP erősítőé, csak ez nem kapott színezést csak lakkoztam.

A quadba válogatott csövekkel könnyű volt dolgozni, tökéletesen azonos előfeszültség mellett hozták az azonos munkaponti beállításokat. A hangja kicsit eltér a tisztán tetródás beállítású G807 PP hangjától, de ez is kellemes középtartománnyal és jó sávszélekkel bír, mindezt nagy teljesítmény mellett.
Most már volt tetródás ellenütemű erősítőm, ultralineár ellenütemű erősítőm, már csak egy triódába kötött sugártetródás erősítő váratott magára...

««       »»
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)